Angličtina Teddy Eddie

Online náhradné lekcie

Malé deti bývajú často viac doma ako v škôlke. Preto pre našich chorľavých alebo rozcestovaných Teddy Eddie žiačikov ponúkame možnosť pripojiť sa do online skupiny.

clubhause12
Pre koho sú lekcie určené?

Pre dlhodobo chýbajúcich zo všetkých Teddy Eddie kurzov, s výnimkou najmenších START žiačikov.  Pri chorobe, cestovaní alebo čomkoľvek, čo zabráni dieťaťu zúčastniť sa viac ako 2 lekcií po sebe, ponúkame a odporúčame prihlásiť sa na online náhradné lekcie.

Kedy a kde sa konajú?

Lekcie sa konajú cez Zoom, vždy v pondelok a stredu 17:20-17:55 (35 minút dlhé) s lektorkou Máriou Čederlovou (t.j. inou, ako má dieťa vo svojom kurze). Náhradná lekcia sa bude konať vždy, keď na ňu bude registrované aspoň 1 dieťa.

Ako sa na lekciu prihlásiť?

Registráciu je nutné vykonať do 15:00 hod. v deň konania sa lekcie (pondelok/streda) vyplnením online formulára. Použite prihlasovací link alebo meeting ID a heslo, ktoré sme vám poslali v úvode kurzu mailom (hľadajte v predmete „online náhradné lekcie“). Ak ho nemáte, neviete nájsť, ozvite sa prosím na +421 948 098 171

Čo sa bude preberať? Je treba učebnicu?

Rátame s tým, že väčšina detí má učebnice v škôlke, preto je lekcia prispôsobená tak, aby deťom nechýbala. Náplň online lekcie sa môže odlišovať od toho, čo sa prebralo vo vašom konkrétnom kurze (tieto informácie preto sledujte v súhrnom mailiku od vašej kmeňovej lektorky), nakoľko harmonogramy jednotlivých skupín sa líšia. Najpodstatnejšie však je, aby dieťa nestratilo na dlho kontakt s angličtinou a s ostatnými deťmi.

 

Rady, tipy a triky, aby všetko klapalo
  • Pripojiť na lekciu sa môžete pre istotu aj o pár minút vopred. Ak sa pripojíte a objaví sa oznam, že míting sa ešte nezačal, len tam chvíľu počkajte, lektorka ho spustí presne v čase kurzu. Ak sa bude systém pýtať, vyberte “join with audio” (use computer audio) a “join with video”.
  • Po pripojení nastavte meno volajúceho tak, aby ukazovalo meno a priezvisko dieťaťa (cez 3 bodky pri mene).
  • Keď dieťaťu pomôžete s technikou a už bude všetko fungovať, presuňte sa prosím tak, aby Vás, rodiča, nebolo na kamere vidno. A hlavne, aby Vás nebolo počuť️ – Zoom totiž vždy pridá zvuk tomu, kto začne hovoriť a stíši ostatných, takže rozhovor u Vás by mohlo byť počuť viac ako samotnú lektorku️.
  • Prosím, dieťaťu neprekladajte, neodpovedajte zaňho a neopravujte ho. Vždy sa nájde aspoň jedno dieťa v skupinke, ktoré pochopí, porozumie, odpovie. Nemusia to byť vždy všetci, lebo sa učia aj od seba navzájom. To je pre deti prirodzené, motivuje ich to snažiť sa a vynájsť sa.  
  • Ak by boli doma nejaké rušivé hluky počas hodiny (psík, mladší súrodenec…), tak prosím, stíšte mikrofón (na dolnej lište menu „mute“) a následne ho zapnite, aby mohlo dieťa odpovedať, keď bude vyzvané lektorkou. Ak nebudete v dosahu, tak v prípade rušivého hluku vie stíšiť mikrofón dieťaťu aj lektorka, akurát už ho nebude potom vedieť späť zapnúť. 
  • Vpravo hore je ikonka “Gallery view” (kedy všetkých účastníkov ukáže v rovnako veľkých štvorčekoch) a “Speaker view” (lektor bude väčší ako zvyšok triedy). Prioritou je, aby bola lektorka väčšia. Ak by sa pri tomto rozhraní stalo, že preskakujú vyobrazenia účastníkov (podľa toho, kto práve hovorí), prosím, kliknite na miniatúru lektorky a v možnostiach (tri bodky) vyberte „Pin video“.

Ďalšie články zo série Jazyky a malé deti

Angličtina Zahorská Bystrica

Aký jazyk je pre deti TOP?

Aký jazyk je pre deti TOP ?- Taký, ktorý sa začnú čo najskôr učiť. - Ktorý im rozvinie schopnosť učiť sa jazyky. - Vďaka ktorému si učenie jazykov obľúbia. Nad čím sa zamyslieť pri výbere jazyka pre vaše deti? - Bude to dlhodobo udržateľná voľba? (aspoň 1...
Angličtina Zahorská Bystrica

Ako deťom znechutiť učenie sa jazykov?

Ako deťom znechutiť učenie sa jazykov?  - Nevytvoriť im priaznivé podmienky na učenie,- mať nesprávne očakávania,- mať dobré úmysly, ...ktoré však nepadnú na úrodnú pôdu. Aké sú správne podmienky na učenie? - Dieťatko je vyspinkané, napapané a...