Prečo deti potrebujú k učeniu iné deti?

 

– Je to väčšia sranda:D Chceme predsa, aby si dieťa obľúbilo učenie jazykov!!! – Kolektív umožňuje učenie sa tým najprirodzenejším spôsobom – hrou a napodobňovaním. – Dieťa si trénuje a nadobúda sociálne zručnosti – Chceme nielen vzdelávať, ale aj vychovávať. + BONUS: dieťa sa môže na chvíľu beztrestne „uliať“ a oddýchnuť si.
Čo prináša UČENIE HROU?
– emóciu radosti – ideálny stav pre učenie – motiváciu, pozornosť, aktivitu, koncentráciu – reálnu/autentickú komunikáciu – rešpektovanie pravidiel, poznanie víťazstva i prehry – hry ktoré vytvoria/upravia deti – rozvoj fantázie a kreativity
Čo je super na napodobňovaní?
– Deti sa od seba navzájom naučia minimálne toľko, koľko sa naučia od učiteľa. – Opakovanie matka múdrosti – nenásilné drilovanie. – Deti sa vzájomne motivujú. – Niektoré potrebujú najprv vstrebávať, až potom sa prejaviť. – Rôzna jazyková úroveň – skôr výhoda ako nevýhoda.
Aké sociálne zručnosti učí učenie sa v kolektíve?
– komunikovať – jazyk, pravidlá a funkcie – podeliť sa, nielen o veci ale aj o pozornosť – byť trpezlivý, striedať sa – vnímať jeden druhého a jeho pocity – vedieť sa ospravedlniť – rešpektovať odlišnosti – oceňovať druhých + dostávať ocenenie (od učiteľa je to fajn ale od celej triedy SUPER) – spolupracovať, pomáhať si
clubhause12

Jazyky na Clubhouse

Tento článok vznikol na základe prednášky v našom v klube:

Angličtina Zahorská Bystrica

Jazyky a malé deti na Clubhouse

Volám sa Danka Dobšíčková a som učiteľka vzdelaním, profesiou a celým srdcom. Úprimne verím, že deti sú naša budúcnosť a chcem prispieť aj ja svojou troškou, aby sme z nich vychovali vzdelaných a šťastných dospelých.

Zamyslela som sa, ako by som ešte mohla prispieť okrem vedenia našich lektorov a pomoci či mentoringu učiteľov… Nuž prostredníctvom vás, rodičov.

Preto som niekoľko mesiacov viedla prednášku a diskusiu pre rodičov a učiteľov malých detí v klube Jazyky a malé deti na Clubhouse a na jar 2022 sa môžete tešiť na novú sériu.

Angličtina Zahorská Bystrica

Jazyky na Clubhouse a čo je to Clubhouse?

Clubhouse je nový typ sociálnej siete, ktorý sa zakladá na čisto audio obsahu. Na rozdiel od rádia alebo podcastov má úžasný bonus, môžete sa do diskusií aj zapojiť, v reálnom čase a veľmi autenticky. Prepája celý svet a ponúka úžasné možnosti pre štúdium cudzích jazykov.

Smiling Snake sa tiež zapojil do tvorby jeho obsahu v dvoch jazykových kluboch pre rodičov, študentov a učiteľov jazykov. V klube Jazyky sa môžete hravou a nenásilnou formou učiť s nami angličtinu, francúzštinu, ruštinu a ďalšie jazyky. Zároveň prepájame jazykových lektorov a jazykové školy. Spájame sa aj na facebooku v skupine Jazyky na Clubhouse.

Ďalšie články zo série Jazyky a malé deti

Angličtina Zahorská Bystrica

Aký jazyk je pre deti TOP?

Aký jazyk je pre deti TOP ?- Taký, ktorý sa začnú čo najskôr učiť. - Ktorý im rozvinie schopnosť učiť sa jazyky. - Vďaka ktorému si učenie jazykov obľúbia. Nad čím sa zamyslieť pri výbere jazyka pre vaše deti? - Bude to dlhodobo udržateľná voľba? (aspoň 1...
Angličtina Zahorská Bystrica

Ako deťom znechutiť učenie sa jazykov?

Ako deťom znechutiť učenie sa jazykov?  - Nevytvoriť im priaznivé podmienky na učenie,- mať nesprávne očakávania,- mať dobré úmysly, ...ktoré však nepadnú na úrodnú pôdu. Aké sú správne podmienky na učenie? - Dieťatko je vyspinkané, napapané a...